گروه صنعتی سهند

گروه صنعتی سهند در یک نگاه

گروه صنعتی سهند

 

گروه صنعتی سهند فعالیت های تولیدی و بازرگانی خود را از سال ۱۳۷۳ آغاز نموده است، با توجه به نیازمندی کشور به تولید و تامین پروفیل، مهندسین و محققین شرکت در این حوزه فعالیت خود را شروع نموده و توانستند تولیدات این گروه را با کیفیت برتر نسبت به محصولات موجود در بازار بین المللی و داخلی تولید نمایند.

با توجه به پیشرفت روز افزونی که در تکنولوژی های به کار برده شده در صنعت ساختمان مشاهده می‌شود و منسوخ شدن استفاده از روش های سنتی با مصالح قدیمی مهندسین و محققین این شرکت به فکر جایگزین مناسب جهت عایق های حرارتی برودتی و در نهایت یونولیت های موجود در بازار افتادند و تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کردند.

گروه سهند با هدف کاهش زمان و هزینه ساخت و همچنین نیل به سبک سازی در صنعت ساختمان با استفاده از فرایند نوین تولید و فرآوری پلی استایرن موفق به طراحی و تولید فوم هایی تحت نام ایکس پی اس با قابلیت و مقاومت بالا در برابر حرارت فشار رطوبت و صدا گردید.

همچنین گروه سهند اقدام به طراحی تولید و ایجاد نسل جدید دیوارهای پیش ساخته (Sale Wall ) نموده که با استفاده از ورق های عایق xps در ضخامت های مختلف با کاربردهای گوناگون که توانست در واحدهای مختلف مسکونی اداری تجاری در سطح کشور رکورد جدیدی از خود به جای گذارد و از پیشگامان تولید در مبحث صنعتی‌سازی صنعت ساختمان باشد.

 

پیام مدیر عامل

سمفونی سهند بی همنوازی و هم آوازی همه آفرینندگانش ، عرصه ، طنین و پژواک نمی یافت .همراهان ما در این راه همواره جانمایه وجودشان را دستمایه تولد و تولید سهند کردند تا این سرود سرور انگیز را با همنوائی و هم آوایی هماهنگ یکدیگر بخوانیم . اینک کمتر وظیفه ما در برابر مجموعه سازان سهند ذکر نامی است و سپاس .
گروه کارخانجات تولیدی سهند پس از بیست و چهار سال تجربه و تحقیق و گردآوری قویترین تیم‌های علمی و مهندسی بر آن است تا با تغییر شیوه های ساخت و ساز با ایجاد سرعت و افزایش استحکام و عمر مفید و کاهش هزینه های ساخت ، تحولی عظیم در صنعت ساختمان کشور ایجاد نماید. در این راستا ما دست تمامی شرکت ها ، محققین و متخصصین جهان را به سختی می فشاریم و امیدواریم با این هم آوایی به عنوان مرجع و مبنای سایت تخصصی ساختمان در محصولات تولیدی مرتبط و دیگر سایتها به فراخور محصولاتمان به معنای واقعی عمل نمائیم و شرکت سهند بعنوان مرکز تبادل علوم و اطلاعات صنایع مرتبط بتواند خدمات ارزنده ای را به جامعه انسانی و کشور عزیزمان ایران ارائه نماید .
با عنایت به برنامه گسترده که در مجموعه کارخانجات گروه سهند تدوین گردیده، ورود به بازار سرمایه کشور و تبدیل شرکت به سهامی عام در اولویت امور شرکت قراردارد تا بتوانیم مجموعه را به شرکت برتر و نخست در حوزه تکنولوژی نو آور و خلاق در صنعت ساختمان و صنایع مربوطه معرفی نمایم به منظور حضور در بازارهای منطقه و بازسازی کشورهایی همچون عراق و سوریه که بدین منظور سه شرکت دیگر شامل: ۱- شرکت بازرگانی سگال فن‌آوران ایرانیان 2- شرکت شهرک صنعتی پاسارگاد ایلام با هدف ساخت شهرک های صنعتی فن آوری در مناطق آزاد و دیگر مناطق کشور ۳- منطقه ویژه اقتصادی درگز با هدف توسعه بازرگانی و تجارت در مناطق ویژه اقتصادی در زیر مجموعه سهند و در راستای نیل به اهداف گروه سهند تاسیس گردیده است.

 

اهداف

اهداف

از آنجایی که بر اساس اهداف بیش گفته این شرکت از دیدگاه ماهوی سازمانی سرمایه گذار تلقی می گردد(به تبعیت از شرکت اصلی) و در افق بلند مدت بعنوان محور هلدینگ صنایع پیشران و دانش بنیان در عرصه ساخت و ساز و تولید حضور دارد لهذا سازمان تشکیلاتی خود را متناسب با انتظارات آینده سازماندهی می نماید.
و با عنایت به مفاهیم ارائه شده ترجیحاً فلسفه کاری خود را بر مبنای ساختارهای منطبق با استفاده از ظرفیتهای بازار سرمایه و بورس کالا و عرضه محصولات خود در این بازار استوار می سازد.
نظارت بر فرآیند تولید Q.C و سرعت بخشیدن به تامین نیازها بر اساس تجربه و تبحر و تمرکز مسئولیت ها و پاسخگویی حذف اثرات منفی تولیدات داخلی و تقویت بازار مصرف با رویکرد تولید داخلی با کیفیت و قیمت مناسب با ترقیب اهداف ذیل:
۱- تنوع محصول و به روزآوري فناوري و دانش بنیان نمودن برخی محصولات
۲- تحقق كامل برنامه هاي توليد و استفاده از تمام ظرفیت های کارخانه‌جات متعلقه
۳- بهينه سازي سيستم ها و فرآيندها و واحد R&D با هدف توسعه محصولات
۴- مديريت هزينه ها و گسترش بازاریابی و فروش و گسترش سهم بازار
۵- مديريت مصرف انرژي و استاندارد سازی
۶- توسعه بازار و جذب حداکثری نیازهای داخلی و گسترش صادرات
۷- رضايت مشتري و تکمیل فرآیند مشتری مداری در کیفیت، کمیت و قیمت
۸- كاهش ضايعات محصول و برگشت به چرخه تولید
۹- جلوگیری از خروج ارز از کشور
۱۰- ایجاد اشتغال پایدار
۱۱- ورود چرخه تولید در بورس اعم از تهییه مواد اولیه، عرضه محصول و سهامی
عام نمودن شرکت

 

استراتژی

تولید محصولات مورد نیاز کشور و جلوگیری از خروج ارز و منابع کشور.
ارتقاء سطح امنیت در صنعت ساختمان و گسترش تولید داخلی با رویکرد افزایش سهم بازار بر اساس توان تولید.
تولید در مسیر فن آوری و تثبیت جایگاه کارخانجات در لایه مجموعه های دانش بنیان.
ایجاد ظرفیت تولید برای انبار یا Make to Stock: MTS،
تولید براساس سفارش یا Make to Order: MTO و
مهندسی بر اساس سفارش یا Engineer to Order: ETO بر اساس شرایط اقتصادی.
توسعه صنایع مرتبط و تشکیل شهرک صنعتی فن آوری به منظور گردآوری مجموعه های تخصصی دیگر در حوزه ساختمانی و گسترش صادرات محصولات تولیدی.
ایجاد فضای لازم به منظور ورود مجموعه کارخانجات در بورس کالا.

استراتژی رهبری هزینه (Cost Leadership ): كسب برتري در رقابت از طريق توليد محصول با کیفیت وكمترين هزينه ممكن می باشد.
استراتژی تمایز (Differentiation) : محصولاتی تولید می‌شوند که در صنعت مورد نیاز هستند و به‌ عنوان محصولی منحصر به فرد تلقي مي‌شوند.

 

چشم انداز

چشم انداز

چشم انداز گروه سهند استفاده از تمام ظرفیت های تولیدی خود می باشد و تامین نیازهای کشور بر اساس آخرین تکنولوژی های روز دنیا تا جایی که نیاز به واردات کالای مشابه وجود نداشته باشد و در عرصه رقابت و کیفیت تمامی توجهات و نیازها معطوف به تولیدات داخلی باشد.
هم زمان با گروه سهند ، شرکت اقدام به تاسیس سه شرکت دیگر نموده است:

۱- در حوزه ساخت شهرک های صنعتی فن آوری در منطقه مرزی مهران ( استان ایلام) با رویکرد تمرکز صنایع مربوطه نوین در این حوزه با تمرکز بر تامین نیازهای حوزه ساخت و زیر بنایی در کشور و صادرات به کشورهای همسایه اقدامات لازم قانونی صورت پذیرفته است
۲- شرکت دیگر در منطقه ویژه اقتصادی ( بارویکرد صنعت ساختمانی ) در منطقه درگز ( استان خراسان رضوی ) با تمرکز بر تامین نیازهای حوزه ساخت و زیر بنایی در کشور و صادرات به کشورهای همسایه اقدامات لازم قانونی صورت پذیرفته است.
۳- تاسیس شرکت ساختمانی با هدف ارائه خدمات و محصولات نوین ساختمانی و دکوراسیون شهری به شهرداری ها.
۴- تبدیل مجموعه کارخانجات و شرکتها به سهامی عام جهت ورود به بازارهای سرمایه و استفاده از ظرفیت های موجود در راستای تامین منابع مالی و گسترش مجموعه های تولیدی در بازار بورس.

Top

تماس با ما

گروه صنعتی سهند

همراه: 09129598398

دفتر فروش:
شنبه الی چهارشنبه - ۹ صبح الی ۱۷

info@spc-group.ir